İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI 

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

ÜRÜN SEVKİYATI

Ürünleriniz sipariş tarihini takiben 2 iş günü içerisinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.

İADE veya DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI

İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının tüm nüshaları ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜN

1. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimini, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, talep etmiş olduğunuz ürün kodunu ve açıklamasını belirtip değişimini talep ettiğinizi tarafımıza Şimşek Makina ve Aksamları adına MNG kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır. (İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.)
 
Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Ürünlerinize ilişkin değişim işlemi 1 kez gerçekleştirilebilmektedir.
Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibariyle 3 iş günü içerisinde işlem görecek olup  bu süreçte sistemimizde ürün mevcut ise işleminiz tamamlanarak tarafınıza sevkiyatı yapılacaktır. Aksi taktirde size geri dönüş yapılıp, red bilgisi sizinle paylaşılacaktır.

2. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimi, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızı ibraz ederek mağazamızdan yapılabilmektedir. Ürünün aynı kodda başka varyantı ile değişimi de mümkündür.
 
3. Değişimi yapılan ürüne ilişkin iade işlemi yapılamamakta olup, her sipariş için değişim ya da iade hakkı tek seferlik bir seçimlik haktır.
 
İADESİ / İPTALİ YAPILACAK ÜRÜN (CAYMA HAKKI)

İADE 

Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün iadesini teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, tarafımıza gönderimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin kodunu ve tutar iadesi talep ettiğinizi belirterek tarafımıza Şimşek Makina ve Aksamları adına MNG Kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır.
(İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.)
Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibariyle iade işleminiz 5 iş günü içerisinde yapılacak olup, iadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Genel prosedür olarak bir sonraki dönem ekstresine (1 ay) yansıtılmaktadır. 
Online satış ve mağaza stoklarının farklılığı sebebiyle ürünlerinizle ilgili mağazalarımızdan işlem yapılamamaktadır.
 

SİPARİŞ İPTALİ 

 

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilebilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir.