Ürün Detay

Mission Models MMP-090 RLM 04 Gelb Luft WWII Maket Boyası 30ml

5,0 (0 Yorum)

Marka Mission Models
Ürün Kodu : MMP-090
47,73 TL %27indirimli


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Damlalık kapaklı  
Kolay karıştırmak için içi bilyeli
30ml.lik şişelerde  
 
MISSION MODELS MMP BOYALARININ ÖZELLİKLERİ:
 
Mission Models Paint, su bazlı akrilik bir boya sistemidir.
 
Mission Models boyaları organik olduklarından dolayı içine ekstra katkı maddeleri karıştırmıyoruz. Yüksek kaliteli bir sanat boyası kullandığınızı deneyimleyeceksiniz. Bu sizin için ne anlama gelir? 
 
Cevap:    Boyalar, "airbrush uygulamasına hazır" oldukları halde yine de farklı yoğunluklarda formüle edilmişlerdir. Örneğin; pigmentlerin özelliklerine bağlı olarak, beyaz pigmentler ne kadar iyi öğütülürlerse öğütülsünler yeşil pigmentlerden daha büyük olacaklardır. İşlenmemiş durumda beyaz bir pigment daha hacimlidir. Bu da demektir ki bir renk diğerinden daha yoğun görünebilir. Bu asla endişe etmeniz gereken bir durum değildir ve kesinlikle boyada bir sorun yaşayacağınız anlamına gelmez. Boyalarımız airbrush uygulaması için kullanıma hazır olsalar bile bazı pigmentlerin doğası gereği biraz MMP Thinner eklemeniz işe yarayabilir. "Airbrush uygulamasına hazır" bir ürün yaratmak için diğer sıradan boya markaları gibi boyalarımızın içine ekstra incelticiler ya da redüktörler KARIŞTIRMIYORUZ. Bu sizin için bir avantajdır. Bu özellik koca bir şişe dolusu kötü boya yerine istikrarlı karışımlar elde edecek ve boyanızda raf ömrü sorunu yaşamayacak olmanız demektir. 
  
Cevap-1:  Sitenin başka yerlerinde de bahsettiğimiz gibi, MMP Thinner eklemek isterseniz (teknik olarak redüktör) ne kadar az eklerseniz o kadar iyidir!  Eğer "yağlı ya da yağsız süt" mantığından yola çıkmak gerekirse bizim boyalarımız "tam yağlıdır". Evet, size yeni şeyler öğrettiğimizin farkındayız. 
 
Örneğin: 30-40 damla boyaya, 3-6 damla MMP Thinner, 3-6 damla Poly ekleyin ve 10-15 psi (0,70-1 bar) ile püskürtün. 
 
Cevap-2: Eğer boyanız alışık olduğunuzdan daha yoğun görünürse asla panik yapmayın (bire bir oranında karıştırmayın). Boyanız rahatlıkla püskürecektir ve hiçbir detayı kapatmayacaktır.
 
Yüzeyden 5-7 cm uzaktan 10-15 psi (0,70-1 bar) ile püskürtün. Hafif ıslak katmanlar halinde..
 
Cevap-3: ASLA boyayı 1:1 ya da 50/50 oranında karıştırmayın. Diğer ürünlerin aksine buna hiç gerek yok. Eğer 1:1 oranında ya da % 50 inceltici % 50 boya olacak şekilde karıştırırsanız boya düzgün bir şekilde uygulanamayacaktır. Başarısız olacaktır. Ne kadar az inceltirseniz o kadar iyidir.
Boyayı ilk defa kullanacaksanız en iyi deneyimi elde etmek için lütfen bizim oranlarımızı kullanın.  Bir kez temelde uzmanlaştıktan sonra (doğru bir şekilde karıştırırsanız uzmanlaşmanız kolay olacaktır) denemekten ve göz kararıyla ilerlemekten çekinmeyin.
 
BOYA SORUNLARINI GİDERME:  Yönergelerimiz takip ettiğiniz sürece asla sorun yaşamayacaksınız. Evet, hepimiz hata yapabiliriz. Hatalar modellemenin bir parçasıdır ve bir anda oluverirler. Bu nedenle biz onlara hata diyoruz.
 
Soru: MMP BOYAYI ALFTERNATİF İNCELTİCİLER İLE İNCELTEBİLİR MİYİM?  HAYIR
 
Cevap-1: Evet ve Hayır! MMP'yi su ile inceltebilirsiniz ancak saflaştırılmış su olmalıdır. Musluk suyu KULLANMAYIN! Musluk suyu son ürünü etkileyecek kimyasallar, mineraller ve pas içerir. 
 
Cevap-2:  Cam Temizleyici, araba cam sıvısı, çakmak gazı, alkol, lake inceltici vb. ile ASLA KULLANMAYIN! Kirlenme nedeniyle boyanızı bozarsınız, son ürününüzü ve boyanın yüksek performans özelliklerini mahvedersiniz.  Bunlara alkol ve amonyak içeren Windex de dahildir. Kısaca, boyayı mahvedersiniz. 
 
Cevap-3:  HAYIR! Emaye ve lake incelticiler ile karıştırılamaz.  
 
BOYAM YETERİNCE KAPLAMIYOR: 
 
Cevap-1:   MMP Thinner çok güçlüdür. Boyamızın formülü nedeniyle sadece küçük miktarda inceltici yeterli olacaktır (DAMLA). Eğer boyayı fazla inceltirseniz, beklediğinizden daha şeffaf hale gelecektir. Boya şeffaflaşır ve boncuk boncuk olabilir ya da yapışkanlık sorunları yaşayabilirsiniz. Hem inceltici hem Poly kullanırken karıştırma oranlarımıza muhakkak dikkat ediniz.  Boyanın nasıl karıştığını ve püskürdüğünü tamamen anladıktan ve özümsedikten sonra farklı yöntemler deneyebilirsiniz.
 
Cevap-2: Ürünlerimizin hiçbirine MMP İnceltici/Redüktör/Poly eklediğinizde bir sorun yaşamayacak olsanız da örneğin MMP Metalikler standart renklerden daha "ince" boyalardır. Hiç incelticiye ihtiyaç duymadıklarını ya da sadece bir iki damlanın yeterli olacağını fark edebilirsiniz. Evet, metaliklere Poly karıştırabilirsiniz ancak hafif airbrush hareketleriyle yavaş yavaş kalınlaştırarak uygulayın. Acele etmeyin. 
 
MMP BOYAYI UYGULAMAK İÇİN EN UYGUN SICAKLIK
 
1. MMP boyalar en ideal 15 °C derece ve üzeri sıcaklıklarda uygulanır. 
 
2. 40 °C ve % 90 nem oranına sahip havada boya uygulaması yaptık ve hiçbir sorun yaşamadık. Bu ve benzeri sıradışı hava koşullarında uygulama yapıyorsanız her ihtimale karşı boyanıza 1-2 damla Poly ekleyin.
 
3. Soğuk Hava.  Tüm iklim koşullarında uygulama yaptık. Evet, boyamız aşırı soğuklarda da uygulanabiliyor ancak tavsiye etmiyoruz. 10 °C ve altındaki soğuklar airbrushda tıkanmalara ve başka sorunlara yol açabilir. Eğer aşırı soğukta uygulama yapmakta kararlı iseniz uygulama öncesinde boyayı, MMP Thinner ve Poly ile birlikte ılık tutun.
 
4. Eğer boyanız ılık ve MMP Thinner ya da Poly buz gibiyse soğuk incelticiyi sıcak boyaya eklediğinizde boyayı şoklamış olacağınızdan sorun yaşayabilirsiniz.
 
NOT: 3. ve 4. maddeler aşırı soğuklar içindir.